Anunțuri: 8 august – Duminica a 19-a de peste An

0
862

1.- Duminica viitoare, 15 august, avem sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului. Este și ziua în care se împlinesc 232 de ani de la sfințirea catedralei vechi (1789-2021). Totodată este hramul comunității noastre parohiale. Sfânta Liturghie solemnă a hramului, prezidată de preasfințitul Iosif Păuleț, se va celebra seara, al ora 18:00.

2.- Și anul acesta, cu voia Domnului, credincioșii din toată dieceza sunt invitați să meargă în pelerinaj la Sanctuarul din Cacica. Parohia noastră va organiza pelerinajul în septembrie.

3.- Vă recomandăm în continuare, ca o lectură potrivită pentru această lună august în care avem două mari sărbători închinate Preacuratei Fecioare, cele 10 volume din colecția Lourdes, în traducerea și îngrijirea părintelui Cristian Sabău de la Oradea.

4.- Mulțumim tuturor celor care săptămâna aceasta au făcut o donație benevolă pentru confesionalele noi.

Să aveți o duminică și o săptămână binecuvântate!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.