1. La început de an calendaristic vă facem cunoscut un eveniment important pentru parohia noastră: episcopul Iosif Păuleț va face vizita pastorală a comunității noastre în perioada 16-18 februarie. Vom reveni cu detalii legate de programul vizitei în perioada următoare. Începem însă să pregătim acest eveniment prin rugăciunea personală și comunitară.

 

  1. Continuăm sfințirea caselor și vizitarea familiilor parohiei conform programului afișat. Vă rugăm să anunțați la biroul parohial dacă v-ați mutat de curând în parohia noastră sau dacă ați schimbat adresa.

 

  1. Joi, 11 ianuarie, va avea loc la ora 16:00 o nouă întâlnire a Clubului Seniorilor.
  2. Tot joi, Centrul Cultural Catolic din cadrul Episcopiei noastre ne invită să luăm parte la conferința intitulată „Cât de raționale trebuie să fie credințele religioase ale credinciosului rezonabil”. Conferința va fi ținută de dl. Conf. Dr. Gheorghe Ilie Fârte și va avea loc la subsolul Catedralei noastre, începând cu ora 19.00.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.