1. Astăzi, în sărbătoarea Schimbării la față a Domnului nostru Isus Cristos, se împlinesc 4 ani de la sfințirea episcopală a preasfințitului Iosif Păuleț. La Liturghia din această seară de la ora 18:00, episcopul nostru va aduce mulțumire pentru toate harurile primite în acești ani de slujire.

 

  1. Începem pregătirea pentru solemnitatea Adormirea Maicii Domnului, hramului comunității noastre. În fiecare zi, la finalul Sfintei Liturghii ne vom ruga novena.

 

  1. Tot astăzi ne bucurăm să îl primim în comunitatea noastră pe părintele vicar Ciprian Fechetă. Părintele Ciprian este originar din parohia Adjudeni și a fost sfințit preot pe 24 iunie anul acesta. Îi spunem din toată inima bun venit și îi dorim o experiență frumoasă de slujire în parohia catedralei.

 

 

 

Să aveți o duminică și o săptămână binecuvântate!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.