bun venit parinte catalin farcasBinecuvântat este cel care vine în numele Domnului!

Începând cu data de 23 octombrie 2011 parohia noastră are un nou părinte vicar – pr. Cătălin Farcaş.

Părintele s-a născut în oraşul Bacău şi, după absolvirea Liceului Teologic Romano – Catolic „Sf. Iosif” din Bacău şi a Institutului Teologic din Iaşi, a fost hirotonit preot pe 11 iunie 2010, chiar în ziua în care se încheia anul dedicat Sfintei Preoţii. În perioada 1 august 2010 – 20 octombrie 2011 a activat ca vicar în parohia din oraşul Focşani după care a fost numit vicar în Parohia noastră. Totodată, părintele se va ocupa şi de pastoraţia sanitară în oraşul Iaşi.

Părinte Cătălin, vă transmitem urarea călduroasă de bun venit şi vă dorim mult succes în activitatea pastorală pe care o veţi desfăşura în comunitatea noastră! Vă însoţim cu rugăciunile noastre şi îl rugăm pe Dumnezeu să vă binecuvânteze cu darurile sale pentru a aduce cât mai multe roade spre slava şi mărirea sa.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.