1. Colecta de duminica trecută, pentru Radio Maria, a însumat un total de 7.205,50 lei. Mulțumiri tuturor pentru generozitatea dovedită. Menționăm faptul că oricând se poate pune într-un plic și lăsa o ofertă în cutia de la intrare;
  2. În urma încheierii sfințirii caselor de anul acesta vă facem cunoscute și dumneavoastră următoarele date statistice: în parohia noastră avem aproximativ 1.400 de adrese cu 2.700 de suflete. Familiile se prezintă astfel: 521 sunt catolice, 343 mixte, iar restul îl reprezintă persoanele necăsătorite sau văduve. Din totalul de adrese am vizitat în jur de 1.200. La celelalte adrese fie nu am găsit pe nimeni acasă, fie s-au reprogramat pentru o dată ulterioară. Mulțumim încă o dată tuturor pentru primire și pentru simbria și celelalte contribuții oferite. Domnul să răsplătească și să sporească darul făcut;
  3. Săptămâna aceasta avem vinerea I și sâmbăta I din luna februarie. Vineri vom merge la bolnavii din parohia noastră care nu pot ajunge la biserică și doresc să facă devoțiunea celor nouă vineri în cinstea Preasfintei Inimi a lui Isus;
  4. A apărut numărul pe luna februarie al revistei Lumina Creștinului însoțit de un supliment dedicat părintelui Cornel Cadar;
  5. Mâine, cinstim memoria sfântului episcop Blaziu. La sfârșitul sfintelor liturghii se va împărți binecuvântarea prin mijlocirea sa pentru a fi apărați de bolile de gât;
  6. Duminica viitoare, 9 februarie, părintele Eugen Robu, care a primit săptămâna aceasta numirea de paroh la Parohia romano-catolică Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul din Podu Iloaiei, va celebra la ora 18:00 ultima sfântă liturghie în comunitatea noastră. Îi mulțumim pentru slujirea sa îndelungată atât ca vicar parohial cât și ca responsabil cu îngrijirea celor bolnavi din spitalele ieșene și îi dorim mult har de la Domnul și succes în noua misiune.

O săptămână binecuvântată!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.