1. Colecta din Noaptea și Ziua de Crăciun, pentru seminariile diecezane, a însumat 9.050 lei. Domnul să răsplătească tuturor darul făcut;
  2. Mâine, luni, 6 ianuarie, este Epifania Domnului. Programul sfintelor liturghii este ca cel de duminica. La fiecare liturghie va fi sfințită apa;
  3. Duminica viitoare avem sărbătoarea Botezul Domnului, sărbătoare ce se află la granița dintre timpul Crăciunului și timpul De peste An. Drum bun tuturor în această nouă etapă de cunoaștere și aprofundare a misterului lui Cristos, Mântuitorul, mai ales prin intermediul participării cât mai active la Sfânta și dumnezeiasca Liturghie;
  4. Continuăm sfințirea caselor și binecuvântarea familiilor după programul stabilit care poate fi găsit și AICI. Dacă nu ați reușit să intrați în posesia plicului pentru sfințirea caselor vă rugăm să treceți pe la biroul parohial. În cazul în care cineva și-a schimbat adresa ori este nou-venit pe teritoriul parohiei noastre, este rugat să se anunțe la oficiul parohial;
  5. Cine este dispus să ne susțină și anul acesta prin dirijarea celor două procente din impozitul pe salariu sau pensie către parohia noastră, este rugat să completeze formularul și să-l lase la biroul parohial sau la părintele care ajunge cu sfințirea casei. Vă mulțumim;

Vă dorim ca binecuvântarea Domnului să vă însoțească mereu!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.