1. Astăzi, la ora 11:00, părintele Antălucă Ciprian, care în ultimii ani s-a ocupat cu pregătirea și dirijarea Corului Mare al Catedralei, va celebra împreună cu cei prezenți ultima sfântă liturghie în parohia noastră. Începând cu data de 1 septembrie va activa ca paroh la Suceava. Îi mulțumim pentru devotamentul cu care și-a împlinit misiunea la noi și-i urăm mult succes în noua misiune;
  2. Duminica viitoare îi vom spune „Bun venit!” părintelui Gabriel-Cătălin Păuleț noul părinte vicar care va prelua misiunea părintelui Robert Râtan întrucât acesta se va ocupa de pregătirea și dirijarea corului mare;
  3. Colecta de duminica trecută, pentru Seminariile diecezane, a însumat un total de 4.593 de lei. Vă mulțumim pentru generozitatea dovedită și de data aceasta;
  4. Am început înscrierile pentru pelerinajul comunității noastre la Cacica din ziua de sâmbătă, 7 septembrie. Vor fi la dispoziție 2 autocare. Înscrierile se fac la biroul parohial până duminica viitoare, 1 septembrie, inclusiv.

 VĂ DORIM TUTUROR O SĂPTĂMÂNĂ BINECUVÂNTATĂ!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.