1. Săptămâna aceasta avem vinerea I și sâmbăta I din luna iunie. Vineri vom vizita bolnavii;
  2. Mulțumim tuturor celor care au participat la Rozariul Perpetuu precum și celor care au cinstit-o pe Preacurata Fecioară Maria luând parte la rozariul comunitar și la cântarea litaniilor pe întreg cursul lunii mai;
  3. Duminică avem sărbătoarea Coborârii Duhului Sfânt, Rusaliile. Pentru comunitatea noastră este o dublă sărbătoare deoarece 115 candidați vor primi taina Sfântului Mir. Săptămâna aceasta, de luni până vineri, în fiecare zi, începând cu ora 16:30, îi așteptăm pe toți candidații pentru pregătirea sărbătorii și a ceremoniilor;
  4. Sâmbătă, 8 iunie, la ora 9:00 vom face o repetiție generală a celebrării la care îi așteptăm și pe nașii candidaților. În timpul și după repetiție vor fi ocazii de spovezi atât pentru candidați cât și pentru părinți și nași;
  5. Vă reamintim că pentru nașii care nu sunt din parohia noastră este nevoie de o adeverință din partea parohiei aparținătoare;
  6. Mulțumim Domnului și Maicii Preacurate pentru marele dar al vizitei Papei Francisc în catedrala și orașul nostru și vă mulțumim dumneavoastră tuturor pentru atmosfera minunată creată pentru Sfântul Părinte care, așa cum spunea în discursul său, l-a făcut să se simtă acasă. Fie ca îndemnurile sale să aibă ecou cât mai curând în inimile tuturor.

 

 CRISTOS S-A ÎNVIAT!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.