1. Mâine ia start campusul Vara Împreună, cu prima sa parte, dedicată copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 8 ani. Le urăm succes tuturor celor înscriși precum și animatorilor și formatorilor care îi vor ajuta să petreacă un timp deosebit de formare și destindere;
  2. Sâmbătă, 21 iulie, începând cu ora 9.00, va avea loc aici, la catedrală, un Curs de pregătire pentru logodnici, propus de pr. Felician Tiba, responsabilul Oficiului pentru Pastorația Familiei. Încurajăm pe toți tinerii să participe, nu doar pe cei care se pregătesc pentru căsătorie. Programul cursului și alte detalii se găsesc la afișiere;
  3. Chiar dacă nu am avut anul acesta un preot nou sfințit din comunitatea noastră, totuși, duminica viitoare, doi dintre preoții nou sfințiți, care au fost prezenți în comunitatea noastră în pastorație, pr. Gherghel Andrei și pr. Turbuc Laurențiu, vor celebra o sfântă liturghie, la ora 11.00;
  4. Sâmbătă, 4 august, în parohia Nisiporești se va desfășura cea de-a 6-a ediție a Întâlnirii Diecezane a Familiilor. Tema de anul acesta – Familia și splendoarea curăției – este în strânsă legătură cu Veronica Antal, tânăra care va fi beatificată ca martiră a curăției. Este un moment deosebit de folositor pentru viața de familie și o bună ocazie de a promova valorile familiei creștine, de aceea îndemnăm pe cât mai multe familii să ia parte la această întâlnire, mai ales pe acele familii care anul acesta sărbătoresc 25 sau 50 de ani de căsătorie.

 

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.