Anunțuri – Duminică – 30 iulie 2017

0
1262

1. Miercuri, 2 august, avem Porţiuncula, „Sărbătoarea iertării”. Putem obţine indulgenţa plenară dacă ne spovedim, ne împărtăşim şi ne rugăm după intenţia sfântului Părinte papa.

2. Săptămâna aceasta avem vinerea I din lună, cu spovada şi împărtăşania bolnavilor.

3. Sâmbătă, 5 august, în parohia „Fericitul Ieremia”, Bacău, are loc Întâlnirea Diecezană a Familiilor. Cei care doriţi să participaţi, vă rugăm să vă înscrieţi la biroul parohial.

4. Începând de duminica viitoare, 6 august, în fiecare duminică se va celebra la ora 9.00 o sfântă Liturghie în capela „Sfânta Fecioară Maria Îndurerată” din Bârnova. Părintele Pavel Beşleagă îşi încheie aici activitatea şi va fi paroh la Bârnova.

5. Părintele paroh, Benone Lucaci, îşi încheie astăzi mandatul în parohia noastră. Îi mulţumim Domnului pentru activitatea, efortul, rugăciunea şi binecuvântările pe care ni le-a împărtăşit în comunitatea noastră. Domnul să îl binecuvânteze îmbelşugat cu darurile sale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.