pentecoste1. Iubiţi credincioşi, mâine, 16 mai, celebrăm memoria Fericitului Vladimir Ghica, iar marţi se împlinesc 2 ani de la beatificarea Episcopului Anton Durcovici. Cu această ocazie, Preasfinţitul Petru Gherghel va celebra marţi la ora 18:30 o Liturghie de mulţumire.

2. Duminica viitoare este Solemnitatea Preasfintei Treimi. Pentru comunitatea noastră va fi din nou o sărbătoare specială, deoarece, în cadrul Liturghiei de la ora 9:15, aproximativ 60 de copii din parohia noastră îl vor primi pentru prima dată pe Isus în Sfânta Împărtăşanie.

Vă dorim tuturor o duminică frumoasă

şi o săptămână binecuvântată!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.